Золото в портфелі інвестора
Акції компаній
На відміну від фізичного золота або ETF, акції компаній можуть давати дивіденди. Якщо золотодобувна компанія збільшує видобуток або скорочує витрати, це підвищує її вартість і може принести більше прибутку інвесторам. Інвестуючи в золотодобувні компанії, потрібно враховувати не тільки ціну на золото, а й інші фактори. Наприклад, вартість розробки та експлуатації рудників, позиції хеджування та загальний напрямок ринку.

У золотодобувного бізнесу є свої драйвери зростання та падіння: ціна фізичного золота зазвичай вища. Ризик такого інвестування пов'язаний, перш за все, з проблемами у видобутку або логістиці.
Яку частку золота варто мати в портфелі?
Золото — це валютний актив, тож, купуючи його, ви формуєте валютну частину портфеля. Експерти радять інвестувати в золото 5—10% від загального капіталу. Важливо не перевантажувати портфель золотом. Його ціна може знижуватися за стабільної економіки та зростання доходів від інших активів.
Фразі «зберігай багатство в золоті» вже не одна сотня років. Уперше золотими монетами розрахувалися у 550 році до нашої ери. Сьогодні золото — це і довгостроковий стратегічний актив, і подушка безпеки. Як правило, саме золото стає дорожчим у періоди геополітичної напруженості та зберігає свою купівельну спроможність в умовах росту інфляції. Золото в інвестиційному портфелі захищає від волатильності ринків, облігацій та акцій.

Інфляція зменшує купівельну спроможність грошей. Золото, навпаки, зазвичай зберігає свою цінність. Оскільки різноманітність активів знижує загальний рівень ризиків, ТОВ "ЄЙФОС ХАБ" рекомендує своїм клієнтам диверсифікувати інвестиції, додаючи золото до портфеля.

Як інвестори можуть придбати золото?
Коли долар слабшає, а його ціна знижується, вартість золота зазвичай зростає. Цим і пояснюється підвищений інтерес до інвестицій у золото у 2024 році. До того ж частка золота в резервах світових центральних банків перевищила частку євро. Золото слабо корелюється з акціями і майже не залежить від облігацій. Саме тому портфелі з ним є більш стабільними. Сьогодні інвестувати в золото значно простіше. Можна купувати злитки або монети. Розміщувати гроші в біржових фондах (ETF) і вкладати в золотодобувні компанії.

Злитки та монети
Злитки та монети — це класичні форми інвестицій у золото. Така інвестиція «відчутна», її можна торкнутися, перерахувати. Злитки та монети дають відчуття власності та безпеки. Навіть якщо банківська система нестабільна, ви купуєте реальний актив, який можна зберігати в себе або в банківській скриньці.

Золоті ETF
Золоті ETF — це інвестиційні фонди, які відстежують ціну золота і торгують на біржі. Тобто ви купуєте акції фонду, який повністю забезпечений золотом. ETF простіше у використанні — можна заробляти на зростанні цін і не турбуватися про місце зберігання. Одна акція ETF оцінюється в одну десяту спотової ціни золота. Акції ETF можна купувати і продавати протягом торгового дня, як і акції. Це принципова відмінність ETF від взаємного фонду. Оскільки ціна на золото може швидко змінюватися в будь-якому напрямку (а іноді й суттєво), ETF стають дедалі привабливішими для інвесторів. Існує безліч пайових інвестиційних фондів і біржових фондів (ETF).
Золото: стратегії диверсифікації
Економічна невизначеність, загрози інфляції, криза ліквідності та геополітична плутанина створюють атмосферу нестабільності, що викликають тривогу. Навряд чи можна описати термінами стан, у якому перебуває будь-яка людина сьогодні. І якщо від вас і вашого бізнесу залежить життя співробітників і майбутнє компанії, то настав час серйозно замислитися про інвестування.

Золото в інвестиційному портфелі знижує ризики і працює як частина стратегії диверсифікації. Це інструмент захисту, воно не приносить такого прибутку, як акції або облігації. Не генерує відсотки та дивіденди. Але поєднання золота з іншими активами дозволяє створити збалансований портфель, який легше витримає будь-які економічні потрясіння.
Залишити заявку на консультацію