Акції. Золоті правила успішного інвестування
Правило №2. Зосередьтеся на акціях з великим прибутком і ростом продажів. Висока прибутковість за умови низького ризику — ключ до успіху
Майже всі великі компанії щорічно демонструють збільшення обсягу продажів, прибутку та доходів. Відстежуючи вартість акцій Apple, Microsoft, Nvidia, Amazon, Alphabet, American Express, General Motors, UPS, Johnson & Johnson, Mastercard і Walmart, можна стверджувати, що це правило не знає винятків. Це ж стосується і «новинок», які тільки виходять на ринок (товарів і послуг). Звертайте увагу на акції відомих компаній, у яких нещодавно відбулося оновлення керівництва. Розгляньте акції компаній, які нещодавно провели первинне публічне розміщення (IPO). Під час аналізу важливо зважати не лише на попередні показники, а й здійснювати ретельний аналіз перспектив та фундаментальних факторів компанії.
Правило №3. Інституційна підтримка. Ніколи не інвестуйте в бізнес, який ви не можете зрозуміти
Купуйте акції, які активно купляють великі інституційні інвестори — фонди взаємних інвестицій, пенсійні фонди, банки. Їхні дії — своєрідний індикатор. Слідкуйте за акціями, від яких масово та, мабуть, агресивно позбуваються великі інвестори. Це може бути пов'язано зі зміною галузевих тенденцій або проблемами компанії-акціонера. Але не варто забувати, що інвестування завжди пов'язане з ризиками, і навіть рішення великих гравців можуть іноді виявитися помилковими.

Правило №4. Ринкові тенденції: купуйте акції у разі сильного висхідного тренду. Інвестуйте на довгострокову перспективу
100-річна історія фондового ринку показує, що три з чотирьох акцій дотримуються тренду індексу: або вгору, або вниз. Під час оцінки акцій важливо відстежувати динаміку змін у певних проміжках часу.

Якщо акції зростають у ціні (тренд вгору), то їхня вартість продовжуватиме збільшуватися — час купувати. Якщо ринок починає слабшати (ціни знижуються), потрібно мінімізувати ризики — продавати, щоб уникнути втрат.
Акції надійних, стабільних компаній з часом зростають у ціні. Однак при аналізі потенційного прибутку важливо враховувати та можливі ризики. Насамперед хочемо нагадати інвесторам-початківцям: купуйте акції в потрібний момент, обираючи сприятливий час на ринку. Уникайте емоційних рішень: паніка та ейфорія можуть коштувати вам дорого, а ринкова турбулентність неминуча. Планування, терпіння і спокій — головні складові успішного інвестування.

Економічні умови та ринкові тенденції змінюються дуже швидко. Тому регулярно переглядайте свій портфель, розподіляйте ризики, не інвестуйте в одну компанію або галузь.

Правило №1. Не вкладайте в те, чого ви не розумієте. Уважно вивчайте підприємства, в які бажаєте інвестувати
При зниженні прибутку, появі сильного конкурента, зміни дивідендної політики, структури підприємства або його менеджменту знижується прибутковість компаній, як і ціна акцій. Активи, про які інвестор має обмежене або нульове уявлення, можуть стати для нього ризикованим вкладенням. Навіть якщо ви збираєтеся скористатися послугами брокера, важливо хоча б у загальних рисах оцінити бізнес-модель і конкурентоспроможність цільової компанії. Варто звернути увагу на опубліковані фінансові звіти, баланси, прибутковість, боргові навантаження та інші ключові показники.

Акції так званих «блакитних фішок» досить популярні серед інвесторів-початківців. Це компанії з високою капіталізацією — відомі світові лідери, які стабільно виплачують дивіденди своїм інвесторам і легко переживають кризи. При таких інвестиціях прибутковість не велика, але й ризики мінімальні.
Правило №5. Управління ризиками та інвестиційна дисципліна: рамки прибутку і збитків
Інвестор повинен заздалегідь визначити для себе «обмежувачі» за котируваннями, максимальним рівнем прибутку та збитків. Це допомагає мінімізувати втрати. Правила інвестування передбачають отримання більшої частини прибутку на рівні (Take Profit) від 20% до 25% і скорочення збитків на рівні від 7% до 8%.

Ніхто ніколи не збанкрутів, отримуючи прибуток. Все буде добре, поки ваш прибуток перевищує ваші збитки. Якщо вартість акцій зростає на 20-25% або близько того, інвестору варто задуматися про продаж, частково або повністю вийти з позиції, щоб зафіксувати прибуток. Якщо вартість акцій знижується на 8%, інвестор може прийняти рішення про продаж акцій, щоб мінімізувати збитки. Стоп-лосс (Stop Loss) ордери автоматично закривають позицію, коли ціна досягає заздалегідь заданого рівня. Це дає змогу обмежити збитки у разі несприятливого руху цін.

Підвищення «ковзаючих середніх» (Moving Averages) — усереднених значень акцій за останні 20, 50 і 200 днів — може вказувати на зміцнення позитивного тренду, тобто акції йдуть вгору. Якщо ціни сильно відхиляються вгору, то, швидше за все, поточна вартість акцій завищена: ринок готується до корекції або падіння цін. Якщо якісь акції хвалять у публікаціях, соцмережах і на форумах понад звичайне, це привід замислитися, що фінал зростання близький.

«Остерігайтеся інвестиційної діяльності, що викликає оплески; великі кроки зазвичай зустрічають тишею» Воррен Баффетт

Фінансові консультанти Єйфос Хаб розробляють персональні інвестиційні стратегії, що ґрунтуються на фінансових цілях замовника та його ризикових уподобаннях. Портфельне управління здійснюється портфельними менеджерами компанії. Компанія Єйфос Хаб займається об'ємним аналізом активів (аналіз ліквідності), оцінює інвестиційні можливості бізнесу.
Залишити заявку на консультацію