Правило №2. Зосередьтеся на акціях з великим прибутком і ростом продажів. Висока прибутковість за умови низького ризику — ключ до успіху
Майже всі великі компанії щорічно демонструють збільшення обсягу продажів, прибутку та доходів. Відстежуючи вартість акцій Apple, Microsoft, Nvidia, Amazon, Alphabet, American Express, General Motors, UPS, Johnson & Johnson, Mastercard і Walmart, можна стверджувати, що це правило не знає винятків. Це ж стосується і «новинок», які тільки виходять на ринок (товарів і послуг). Звертайте увагу на акції відомих компаній, у яких нещодавно відбулося оновлення керівництва. Розгляньте акції компаній, які нещодавно провели первинне публічне розміщення (IPO). Під час аналізу важливо зважати не лише на попередні показники, а й здійснювати ретельний аналіз перспектив та фундаментальних факторів компанії.
Правило №3. Інституційна підтримка. Ніколи не інвестуйте в бізнес, який ви не можете зрозуміти
Купуйте акції, які активно купляють великі інституційні інвестори — фонди взаємних інвестицій, пенсійні фонди, банки. Їхні дії — своєрідний індикатор. Слідкуйте за акціями, від яких масово та, мабуть, агресивно позбуваються великі інвестори. Це може бути пов'язано зі зміною галузевих тенденцій або проблемами компанії-акціонера. Але не варто забувати, що інвестування завжди пов'язане з ризиками, і навіть рішення великих гравців можуть іноді виявитися помилковими.
Правило №4. Ринкові тенденції: купуйте акції у разі сильного висхідного тренду. Інвестуйте на довгострокову перспективу
100-річна історія фондового ринку показує, що три з чотирьох акцій дотримуються тренду індексу: або вгору, або вниз. Під час оцінки акцій важливо відстежувати динаміку змін у певних проміжках часу.
Якщо акції зростають у ціні (тренд вгору), то їхня вартість продовжуватиме збільшуватися — час купувати. Якщо ринок починає слабшати (ціни знижуються), потрібно мінімізувати ризики — продавати, щоб уникнути втрат.
Акції надійних, стабільних компаній з часом зростають у ціні. Однак при аналізі потенційного прибутку важливо враховувати та можливі ризики. Насамперед хочемо нагадати інвесторам-початківцям: купуйте акції в потрібний момент, обираючи сприятливий час на ринку. Уникайте емоційних рішень: паніка та ейфорія можуть коштувати вам дорого, а ринкова турбулентність неминуча. Планування, терпіння і спокій — головні складові успішного інвестування.
Економічні умови та ринкові тенденції змінюються дуже швидко. Тому регулярно переглядайте свій портфель, розподіляйте ризики, не інвестуйте в одну компанію або галузь.
Правило №1. Не вкладайте в те, чого ви не розумієте. Уважно вивчайте підприємства, в які бажаєте інвестувати
При зниженні прибутку, появі сильного конкурента, зміни дивідендної політики, структури підприємства або його менеджменту знижується прибутковість компаній, як і ціна акцій. Активи, про які інвестор має обмежене або нульове уявлення, можуть стати для нього ризикованим вкладенням. Навіть якщо ви збираєтеся скористатися послугами брокера, важливо хоча б у загальних рисах оцінити бізнес-модель і конкурентоспроможність цільової компанії. Варто звернути увагу на опубліковані фінансові звіти, баланси, прибутковість, боргові навантаження та інші ключові показники.
Акції так званих «блакитних фішок» досить популярні серед інвесторів-початківців. Це компанії з високою капіталізацією — відомі світові лідери, які стабільно виплачують дивіденди своїм інвесторам і легко переживають кризи. При таких інвестиціях прибутковість не велика, але й ризики мінімальні.