Фінансові рішення, які ухвалює власник бізнесу, керівник або топ-менеджер, безсумнівно, впливають на життя компанії і можуть визначити її успіх абоневдачу вже внайближчому майбутньому.
Успішний не той, хто вміє заробляти, а той, хто здатен розумно розпоряджатися заробленими коштами. Замість того щоб просто зберігати кошти на банківському рахунку, компанія може вправно розподілити їх між
інвестиціями в акції великих компаній, придбати облігації або інвестувати в перспективні стартапи, перетворюючи капітал на активне джерело зростання й доходу.
Ми в
ТОВ "ЄЙФОС ХАБ" впевнені, що розумне інвестування та хеджування ризиків мають стати обов'язковою частиною фінансової стратегії для бізнесу будь-якого масштабу. Якщо ці поняття поки що здаються вам новими, не хвилюйтеся — у цій статті ми детально розглянемо, як вони можуть працювати у вашому бізнесі та чому варто звернути на них увагу.
Диверсифікація: не кладіть усі яйця в один кошикБагато власників невеличких фірм і підприємців-початківців зосереджуються на розвитку бізнесу та збільшенні прибутку, але рідко замислюються про те, як правильно управляти накопиченими коштами. В умовах нестабільної економіки та постійних змін на ринках гроші, які просто лежать на рахунку, втрачають свою цінність.
Як зробити так, щоб ваші гроші працювали і при цьому ризики їх втратити були мінімальні? Відповідь очевидна. Диверсифікація — розподіл фінансів компанії між різними активами, дає змогу не тільки зберегти капітал, а й примножити його, мінімізуючи ризики. Якщо один актив (наприклад, акції) впаде в ціні, інші активи (наприклад, облігації або нерухомість) можуть залишитися стабільними або навіть зрости в ціні.
Як працює диверсифікація?Розглянемо, як саме диверсифікація може бути реалізована на практиці і які підходи допоможуть вам захистити свої інвестиції та підвищити їхню ефективність. Збалансований інвестиційний портфель може містити:
- Різні типи активів. Акції — це високоризикові інвестиції, але вони швидше приносять дохід. Щоб збалансувати ризики інвестуйте не тільки в акції, а й в облігації, нерухомість та інші активи.
- Різні компанії. Замість того, щоб вкладати всі гроші в акції однієї компанії, інвестуйте в акції кількох компаній з різних галузей. Інвестиції в нерухомість можуть забезпечити стабільний потік доходів і довгостроковий приріст вартості, але вимагають значних початкових вкладень.
- Різні регіони. Інвестуйте не тільки у своєму регіоні, а й за кордоном. Економіки різних країн можуть розвиватися неоднаково, саме такє інвестування захищає гроші від локальних проблем.
- Альтернативні активи. Знизити ризики, пов'язані з традиційними ринками, можна, інвестуючи в криптовалюти, венчурний капітал (стартапи) і сировинні товари (наприклад, золото та нафту).