Диверсифікація та стратегії хеджування: як захистити свої гроші
Хеджування ризиків: страхування ваших інвестицій
Хеджування (hedge — огорожа, перепона, перешкода) часто порівнюють із купівлею страховки: інвестор готовий пожертвувати частиною прибутку, щоб захиститися від можливих збитків.

У певному сенсі диверсифікація сама по собі є формою хеджування. На відміну від диверсифікації, хеджування допомагає скоротити ризики щодо будь-якого активу з портфеля інвестора.

Розподіляючи свої інвестиції між різними активами, ви знижуєте ризик великих втрат. Диверсифікація добре працює, коли ситуація на ринку стабільна. Але коли на ринку відбуваються коливання, акції та облігації дешевшають, і інвестор втрачає кошти.
Як працює хеджування?
Хеджування допомагає інвесторам знижувати ризики та зменшувати втрати при зміні цін на певні активи на нестабільних ринках:
  • Опціони та ф’ючерси. Це біржові контракти, за якими покупець отримує право на купівлю або продаж певного активу за заздалегідь встановленою ціною до призначеної дати. Наприклад, якщо очікується зниження цін на нафту, можна укласти угоду, яка зафіксує поточну ціну нафти на майбутнє. Відстрочений опціон на купівлю долара дозволить придбати його за старою ціною через пів року, навіть якщо курс долара на той час зросте. Це корисно, якщо ваш бізнес залежить від імпортних товарів або сировини, ціни на які можуть змінюватися.
  • Валютне хеджування. Якщо ваш бізнес працює з міжнародними партнерами та іноземною валютою, ви можете використовувати валютні контракти, щоб зафіксувати курс обміну валют і уникнути втрат через зміни валютних курсів.
  • Страхування цін. Якщо ринкова ціна активів нестабільна (наприклад, акції або сировинні товари), ви можете укласти договір на купівлю продукції за поточною ціною на певний термін вперед або купувати товар за фактичною ціною.

Як і будь-яке страхування, хеджування потребує витрат. Тому його застосовують на короткий термін і лише тоді, коли є високий ризик серйозних змін на ринку. При тривалому хеджуванні можна втратити значну частину доходів, отримавши менший прибуток.
Фінансові рішення, які ухвалює власник бізнесу, керівник або топ-менеджер, безсумнівно, впливають на життя компанії і можуть визначити її успіх абоневдачу вже внайближчому майбутньому.

Успішний не той, хто вміє заробляти, а той, хто здатен розумно розпоряджатися заробленими коштами. Замість того щоб просто зберігати кошти на банківському рахунку, компанія може вправно розподілити їх між інвестиціями в акції великих компаній, придбати облігації або інвестувати в перспективні стартапи, перетворюючи капітал на активне джерело зростання й доходу.

Ми в ТОВ "ЄЙФОС ХАБ" впевнені, що розумне інвестування та хеджування ризиків мають стати обов'язковою частиною фінансової стратегії для бізнесу будь-якого масштабу. Якщо ці поняття поки що здаються вам новими, не хвилюйтеся — у цій статті ми детально розглянемо, як вони можуть працювати у вашому бізнесі та чому варто звернути на них увагу.

Диверсифікація: не кладіть усі яйця в один кошик
Багато власників невеличких фірм і підприємців-початківців зосереджуються на розвитку бізнесу та збільшенні прибутку, але рідко замислюються про те, як правильно управляти накопиченими коштами. В умовах нестабільної економіки та постійних змін на ринках гроші, які просто лежать на рахунку, втрачають свою цінність.

Як зробити так, щоб ваші гроші працювали і при цьому ризики їх втратити були мінімальні? Відповідь очевидна. Диверсифікація — розподіл фінансів компанії між різними активами, дає змогу не тільки зберегти капітал, а й примножити його, мінімізуючи ризики. Якщо один актив (наприклад, акції) впаде в ціні, інші активи (наприклад, облігації або нерухомість) можуть залишитися стабільними або навіть зрости в ціні.

Як працює диверсифікація?
Розглянемо, як саме диверсифікація може бути реалізована на практиці і які підходи допоможуть вам захистити свої інвестиції та підвищити їхню ефективність. Збалансований інвестиційний портфель може містити:
  • Різні типи активів. Акції — це високоризикові інвестиції, але вони швидше приносять дохід. Щоб збалансувати ризики інвестуйте не тільки в акції, а й в облігації, нерухомість та інші активи.
  • Різні компанії. Замість того, щоб вкладати всі гроші в акції однієї компанії, інвестуйте в акції кількох компаній з різних галузей. Інвестиції в нерухомість можуть забезпечити стабільний потік доходів і довгостроковий приріст вартості, але вимагають значних початкових вкладень.
  • Різні регіони. Інвестуйте не тільки у своєму регіоні, а й за кордоном. Економіки різних країн можуть розвиватися неоднаково, саме такє інвестування захищає гроші від локальних проблем.
  • Альтернативні активи. Знизити ризики, пов'язані з традиційними ринками, можна, інвестуючи в криптовалюти, венчурний капітал (стартапи) і сировинні товари (наприклад, золото та нафту).
Оптимізація інвестиційного портфеля
Основою стійкого зростання будь-якої компанії, великої чи малої — управління її фінансами. Це можливість забезпечити стабільність і зростання бізнесу незалежно від його розміру. Інвестиційне консультування від компанії ТОВ "ЄЙФОС ХАБ" — це персоналізовані інвестиційні стратегії, засновані на специфіці бізнесу клієнта, його ризикових уподобаннях і цілях. Гнучкий розподіл активів, управління портфелем і оцінка інвестиційних можливостей допомагають мінімізувати ризики та гарантують примноження капіталу в умовах невизначеності й волатильності на світових ринках.
Залишити заявку на консультацію