Супер-ідея без структури і чітких кроків перетворює бізнес на хаос. Виживають та зростають не ті, хто має «концепцію на мільйон», а ті, хто вміє прораховувати ризики, планувати, домовлятися і грамотно вибудовувати стосунки. Ті, хто думає на два кроки вперед. Решта - згорає на старті.
Новий бізнес — це не марафон і не спринт. Це дебют у шаховій партії. Помилилися на самому початку — виграти буде важко. Чому одні стартапи ростуть, а інші закриваються через рік?
ТОВ "ЄЙФОС ХАБ" допомагає стартапам вибудовувати стратегії, знаходить надійних інвесторів. Ми знаємо, чому одні досягають успіху, а інші зазнають невдачі.
Не все вирішують власні грошіАмериканські економісти досліджували долі 50 мільйонів (!) компаній і прийшли до висновку, що найважливішим фактором успіху є обсяг фінансування, залученого до запуску компанії. Чим більший стартовий капітал, тим вища ймовірність, що компанія стане прибутковою та масштабною. Крім того, джерело фінансування грає ключову роль: венчурний капітал виявився найбільш ефективним. Важлива деталь: якщо стартап фінансується з власних коштів, його шанси на успіх знижуються на 2–5%, а ось якщо залучаються сторонні інвестиції, навпаки, підвищуються на 9–11%.
Фраза «ми впораємося самі» звучить красиво, але для стартапу може обернутися недобрим жартом. Зовнішнє фінансування — гроші, залучені від інвесторів — це не просто додатковий ресурс, а можливість наймати, тестувати, розвивати. Це одночасно й індикатор життєздатності ідеї, і сигнал ринку, що засновник вміє продавати, надихати, переконувати. Уміння залучати інвестиції — одна з ключових навичок успішного фаундера.