«Бульбашку доткомів» та шалене падіння переоцінених акцій інтернет-компаній на початку 2000-х років забути важко. У гарячковій гонитві за швидким збагаченням майже ніхто не замислювався про фінансову стабільність безіменних стартапів. І поготів не міг оцінити їхню реальну вартість або прибутковість. Сьогодні, як і в доткомівську епоху, інвесторам пропонують стати частиною «революції»: штучний інтелект незабаром змінить світ.
До чого призводять невиправдані очікування? Історія показує, що дуже часто на самому піку ентузіазму і захопленості новою технологією запускаються зворотні процеси, які зводять нанівець усе, що ще вчора здавалося захоплюючим.
Перспективи AIЩо ми знаємо? AI прискорює і робить дешевшим чимало завдань, автоматизує процеси, аналізує великі обсяги даних і, звісно, приносить прибуток. Попит на AI-рішення зростає. Аналітики прогнозують, що обсяг ринку AI може досягти $1 трлн до 2030 року. AI-технології впроваджуються всюди. У медицині — для діагностики, у торгівлі — для персоналізованого маркетингу, у фінансах — для автоматизації обробки даних. Для автоматизації рутинних завдань AI-роботів впроваджують у процеси бізнесу, що стає дедалі поширенішим.
Ризики та можлива бульбашка: на що потрібно звернути увагуЦіни на акції AI-компаній злетіли, і це викликає занепокоєння. Ніхто не може гарантувати безпеку та захищеність AI-систем. Невідомі стартапи при обмежених доходах отримують величезні інвестиції, незважаючи на відсутність стабільних прибутків і рентабельних продуктів. Також є ризик, що нові технології замінять наявні AI-рішення, а це зробить сьогоднішні інвестиції менш вигідними.
Влада деяких країн стурбована впливом AI на ринок праці та побоюється через безпеку даних. Жорстке регулювання може уповільнити зростання AI-компаній і знизити їхні доходи.